Bahçe Aydınlatma

Bahçe Aydınlatma için yorumlar kapalı

Bahçe Aydınlatma

Büyük veya küçük her bahçe kendi içinde güzelliklerle saklıdır. Önemli olan bahçenizi nasıl dekore edeceğinizdir. İyi bakılmış bir bahçe küçük bile olsa vakit geçiren insanların gözünde muhteşem bir alana dönüşürler. Bakılmayan ve dekore edilmeyen bir bahçe ise büyük olsa bile oturup keyif yapma isteği uyandırmaz.

Bahçe aydınlatması peyzaj alanlarının gece de rahat ve güvenli bir şekilde kullanılması için yapılır. Bahçe aydınlatmasını planlarken öncelikle araç ve yaya yollarının yeterli miktarda aydınlatılması
önemlidir. Araç yollarında daha çok direk tipi armatürler kullanılırken, yaya yolları için bollard tipi
yani yüksekliği 40 ile 60 cm arasında değişen armatürler ile yaya yolu döşemesine gömülmüş LED aydınlatmalar tercih edilebilir. Peyzaj alanlarında gece de vurgulanmak istenen ağaçlar spot armatürlerle aydınlatılabilir.

Armatürlerde tasarruflu ampullerin tercih edilmesi, aydınlatma hatlarının, öncelikli ve tali olarak bölümlere ayrılması, çok sık kullanılmayan alanların kapatılarak tasarruf yapılmasına imkan sağlar.
Armatür alırken içine su almayan, terleme ile oluşacak suyu drene edebilen tipler tercih edilmelidir.
Bahçe aydınlatması kablolaması, minimum 40 cm derinlikte olmalı, kablolar kum ve elektrik taşı ile örtülmelidir.

Bahçe Aydınlatması Seçimi

Bahçenize seçeceğiniz aydınlatma ürünlerini seçerken doğru ve isabetli bir karar vermeniz gerekmektedir. Bu kararı verirken bahçenizin boyutu, alacağınız aydınlatma ürününün türü ve gücü, oluşturmak istediğiniz konsept ve çevrenizdeki diğer hanelerin sizin yaşam alanınıza uzaklığı gibi birçok etmen göz önüne alınmalıdır.

Bahçe aydınlatmaları seçerken suya ve dış hava koşullarına karşı dayanıklı ürünler seçmeniz gerekmektedir. Bu nedenle birçok bahçe aydınlatması ampule su girmeyecek biçimde kapalı olarak tasarlanmaktadır. Ancak siz güvenliği bir tık daha ileri taşımak için LED ampuller kullanabilir ve olası oksitlenmelere ve sıvı temaslarına karşı oluşabilecek kazaların önüne geçebilirsiniz. LED aydınlatmalar daha zararsız aydınlatma grubudur. Doğru akım ile çalışan LED ampullere alternatif akım gibi insanı öldüren ve yaralayan güçte değildir.

Bahçe Aydınlatması Modelleri

Bahçe aydınlatma ürünleri birçok farklı modelde kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Duvara monte edilecek aplik tasarımda, direkt sokak lambası gibi ayaklı olarak, yol boyunca bodur aydınlatmalar, yere döşenen yol aydınlatmaları, camlı klasik bahçe aydınlatmaları gibi farklı modeller bulunmaktadır. Bu aydınlatma modellerinin hepsini bir arada kullanabileceğiniz gibi, bahçenizin boyutuna bağlı ve bahçenizde sağlamak istediğiniz konsepte bağlı olarak tek tek olarak ta tercih edebilirsiniz.

Güneş Enerjili Bahçe Aydınlatması

Güneş enerjisi ile çalışan lambalar, elektrik ihtiyacını kendileri temin ettiğinden rastgele bir altyapı kurulumuna gereksinim duymaz ve istenilen her alanda kullanılmaya ve montaja makul olarak tasarlanmıştır. Güneşten aldığı 8 saatlik şarj ile 20 saat süresince problemsiz aydınlatma yapabilmektedir. Bu amaçla, şebeke enerjisine bağımlı olmadan, hiçbir kesinti yaşanmadan, sık sık aydınlatma yapabilmektedir. Aydınlatma ürünleri her tür alanda çalışmaya elverişlidir. Güneş enerjisi ile çalışan lambalarının dış yüzeyinde sarf edilen parçalar ABS plastikten özel kalıplar kullanılarak üretilmektedir. Alt zemindeki montaj parçaları alüminyumdan özel olarak tasarlanmıştır. Kullanılan bütün malzemeler bahçe gibi sulama oluşturulan dış alanlarda korozyon sorunu yaşanmadan kullanılabilir.

Bahçe ışıkları olarak kullanılan güneş enerjili lamba sistemlerinden en iyi şekilde yararlanmak amacıyla iyi güneş alan bölgelere yerleştirdiğinizden emin olun. Hem de bu ışıkların hijyenikliğini gerçekleştirmeyi de unutmayın. Çünkü solar panellerin üzerinde biriken kir verimli çalışmalarını engeller ve bir yandan da pillerin tam olarak şarj olmalarına mani olur.

Antalya Elektrikçi Hizmetleri:

Elektrik tesisat yenileme,  Anahtar teslim tadilat, 7/24 elektrik arıza, Avize montaj,      Elektrik panosu tamir ve bakım, LED aydınlatma, Aydınlatma, Aydınlatma dekorasyonu,
Elektrik arıza ve Tadilat, Elektrikli ev aletleri Montajı,  Kablolama, Montaj işleri,
Elektrik panosu montajı, Güç artırımı, Devre kesiciler ve sigortaların montaj, Sensörler, 
Tavan vantilatörleri ve Avizelerin sabitlenmesi, Garaj ve Otopark Aydınlatma, 
Dış Aydınlatma Projeleri, Kapı Açma Sistemleri, Garaj Kapı kabloları, Bahçe lambaları ve çevre aydınlatma, Açık ve Kapalı dekoratif özel aydınlatma, Elektrik prizleri ve dimmer anahtarlarının montajı, LED Aydınlatma, Ani Isıtıcıların montajı (şofben, termosifon),
inter hattı kontrolleri arıza ve değişimi.

Antalya Elektrikçi Hizmet bölgeleri:

Antalya’nın Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı ilçeleri ve tüm mahallelerine (Acil Elektrik Arızaları İçin 7/24 Elektrik Arıza Servisi Hizmetimiz) vardır.

Diğer hizmetlerimiz mesai günleri ve saatlerindedir.

Antalya Elektrikçi Çözüm Ortaklarımız:

Boya ve Alçı Uygulamaları      https://www.laraelektrikariza.xyz/

Mobilya Uygulamaları              https://www.nobetcielektrik.com/

Pimapen ve Cam Uygulamaları     https://www.antalyaelektrikcim.xyz/   

Bilişim ve Teknoloji Uygulamaları 

————————————TEŞEKKÜR EDERİZ————————————

Değerli müşterimiz,

Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Düşünceleriniz bizim için çok önemli.

Eğer hizmetimizde herhangi bir aksaklık gördüyseniz, bu durumu düzeltebilmemiz için bizlere bilgi verebilirseniz mutlu oluruz.

Çözemeyeceğimiz hiçbir problem olmadığına inanıyoruz. Hem sizlerin hem de bizlerin mutlu olarak hatırlaması bizim için çok önemli.

Dilediğiniz zaman 05368552004 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Antalya Elektrikcim