Banyo Tadilatı

BANYO TADİLATI

 Banyo Tadilatı

Banyolar evlerdeki en küçük alanlardan biridir. Harika görünen ve fonksiyonel bir tasarıma sahip olan banyo evinize ve yaşam kalitenize önemli bir değer katar. Banyonuz güzel olduğu kadar işlevsel de olmalıdır.

Banyo Tadilatındaki Adımlar

1. Banyo Tadilatında Durum Tespiti ve Projelendirme

Tadilatı yapılacak mekanda keşif yapılarak tesisat ile ilgili sorunlar varsa tespit edilir ve daha sonra gerekli ölçüler alınır. Kullanıcı istekleri ve mekan koşullarına bağlı olarak tasarım/proje yapılır. Gereksinim duyulan vitrifiye elemanları (lavabo, klozet, duşakabin/küvet) ve dolap vb. boyutları ve konumları belirlenir. Banyoda duşakabinin yeri, klozet şekli ve yeri, banyo dolabı ve çamaşır makinasının yeri, muslukların yeri, radyatör/panel türü ve yeri, ayna, aydınlatma elemanları ve prizlerin yerleri gibi parametrelerin belirlenmesi su, tesisat, elektrik ve gaz tesisatının döşenmesi için çok önemlidir.

2. Kırma/Taşıma İşleri ve Tesisatın Yenilenmesi

Banyo tadilatı işlerinde bir sonraki süreç kırma ve taşıma işlerine başlanmasıdır. Kırma ve taşıma işi eğer gerekiyor ise tesisat sisteminin yenilenmesi ile başlar. Su ve elektrik tesisatı vitrifiye elemanlarının konumu ve tasarımına göre döşenir.

3. Su Yalıtımı ve Seramiklerin Döşenmesi

Tesisat işlerinden sonra duvarda sıva uygulamasına geçilir. Kaba sıva uygulaması tamamlandıktan sonra, banyo zemininde oluşmuş tesviye bozukluklarını gidermek ve su gideri için eğim vermek amacıyla şap uygulaması yapılır. Şap uygulaması tamamlanmadan atık su için gerekli yer sifonları yerleştirilir. Böylece hem uzun ömürlü düzgün bir yüzey sağlanır, hem de bir sonraki aşamada kullanılacak yapı malzemesi tüketimi azaltılmış olur.

Ardından su yalıtım harcı ve su yalıtım köşe bantları suyun temas edebileceği tüm yüzeylere uygulanmalıdır. Banyolarda su yalıtımı uygulaması yapılmadığı ya da hatalı yapıldığı takdirde gerek mevcut banyo, gerekse alt katta su sızıntısı ve rutubet gibi problemler ortaya çıkar. Su yalıtım uygulamasından sonra uygun bir yapıştırıcı ile seramik uygulamasına geçilmeli ve mutlaka silikonlu derz dolgusu uygulanmalıdır.
Seramik yapıştırıcısı ve derz dolgusu tek başına su yalıtımı sağlamaz. Islak mekanlarda uzun ömürlü bir uygulama için mutlaka su yalıtımı yapılması gereklidir.

4. Banyo Tadilatında Montaj

Banyo tadilatında seramik uygulamasından sonra dolap ve vitrifiye elemanlarının montaj süreci başlar. Banyolarda havalandırma, su ve elektrik tesisatına ilişkin boru, kablo, aydınlatma armatürleri gibi malzemelerin gizlenmesi için asma tavan uygulamasının giderek yaygınlaştığı görülmektedir. Genelde mekanda nem düzeyinin yüksek olmasından dolayı dayanımı yüksek olan metal asma tavan elemanları tercih edilir. Ayrıca mekan koşulları uygun ise, doğal havalandırma ile pencere ve menfez düzenlenerek nemin dışarı atılması sağlanabilir. Böylece özellikle ıslak mekanlarda sıkça yaşanan yoğuşmanın neden olduğu küf ve mantar oluşumu, boya ve sıva dökülmesi, ısı kayıplarının artması vb. sorunlar en aza indirgenmiş olur.

5. Projenin Tamamlanması

Banyodaki tüm işlemler tamamlandıktan sonra, tesisatçı tarafından musluklar yerine takılır. Küvet, klozet, banyo dolapları projede planladığı gibi yerleştirilir. En son aşama olarak ise duşakabin monte edilir.

 

Banyo Aydınlatması

BANYO AYDINLATMASI

Modern banyo ışıklandırması modelleri bir kaç farklı çeşitten oluşur. Bu ışıklandırmaları nerelere yerleştireceğinize göre de model seçimi yapabilirsiniz. Banyolarda ilk olarak ana ışıklandırma yer alır. Genelde tepeye tavanın orta kısmına yerleştirilen bu ışık ana ışık olarak kabul edilir. Bunun dışında banyoda mutlaka farklı ışıklar da yer almalıdır. Mesela aynanın önünde aynın içinden ya da dışından farklı bir aydınlatma tarzı mutlaka kullanılmalıdır. Bazen yüzünüzü yıkamak yüzünüzü incelemek istersiniz. Bunun için banyodan daha uygun bir yer yoktur. Bu sebeple de banyo ışıklandırmasında detayları rahatlıkla görmemizi sağlayan farklı ışık seçenekleri bulunmalıdır.

Antalya Elektrikçi Hizmetleri:

Elektrik tesisat yenileme,  Anahtar teslim tadilat, 7/24 elektrik arıza, Avize montaj,      Elektrik panosu tamir ve bakım, LED aydınlatma, Aydınlatma, Aydınlatma dekorasyonu,
Elektrik arıza ve Tadilat, Elektrikli ev aletleri Montajı,  Kablolama, Montaj işleri,
Elektrik panosu montajı, Güç artırımı, Devre kesiciler ve sigortaların montaj, Sensörler, 
Tavan vantilatörleri ve Avizelerin sabitlenmesi, Garaj ve Otopark Aydınlatma, 
Dış Aydınlatma Projeleri, Kapı Açma Sistemleri, Garaj Kapı kabloları, Bahçe lambaları ve çevre aydınlatma, Açık ve Kapalı dekoratif özel aydınlatma, Elektrik prizleri ve dimmer anahtarlarının montajı, LED Aydınlatma, Ani Isıtıcıların montajı (şofben, termosifon),
inter hattı kontrolleri arıza ve değişimi.

Antalya Elektrikçi Hizmet bölgeleri:

Antalya’nın Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı ilçeleri ve tüm mahallelerine (Acil Elektrik Arızaları İçin 7/24 Elektrik Arıza Servisi Hizmetimiz) vardır.

Diğer hizmetlerimiz mesai günleri ve saatlerindedir.

Antalya Elektrikçi Çözüm Ortaklarımız:

Boya ve Alçı Uygulamaları      https://www.laraelektrikariza.xyz/

Mobilya Uygulamaları              https://www.nobetcielektrik.com/

Pimapen ve Cam Uygulamaları     https://www.antalyaelektrikcim.xyz/   

Bilişim ve Teknoloji Uygulamaları 

————————————TEŞEKKÜR EDERİZ————————————

Değerli müşterimiz,

Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Düşünceleriniz bizim için çok önemli.

Eğer hizmetimizde herhangi bir aksaklık gördüyseniz, bu durumu düzeltebilmemiz için bizlere bilgi verebilirseniz mutlu oluruz.

Çözemeyeceğimiz hiçbir problem olmadığına inanıyoruz. Hem sizlerin hem de bizlerin mutlu olarak hatırlaması bizim için çok önemli.

Dilediğiniz zaman 05368552004 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Antalya Elektrikcim