Elektrik Malzemeleri

Lara Elektrikçi
Lara Elektrikçi

Elektrik Malzemeleri ve Fiyat Listesi

siemens_salt_ve_enstalasyon_teknigi_fiyat_listesi_22_haziran_2020

viko_panasonic_thea_fiyat_listesi_2020_1_compressed

flaşh 2020 fiyat listesi

akoz_fiyat_listesi-min

cata_fiyat_listesi

Elektrik Malzemeleri Tedarik İçin 0536 855 2004

Özellikle kentsel dönüşüm sonra yeni şehirleşme hareketlerinin ardından birçok bina yenilendi. Bu binaların gelişmiş elektrik tesisat malzemelerine ihtiyacı olduğu aşikâr. Peki, Elektrik tesisatında kullanılan malzemeler nelerdir?

Evinde elektrik tesisatını yenilemek isteyenlerin sorduğu sorulardan bir tanesi de bu. İnsanlar uygun fiyatlı elektrik malzemesini nerden bulabileceğini araştırıyor.

Elektrik tesisatında kullanılacak malzemelerin kalitesi çok yüksek ve uluslararası standartta olması gerekir. Elektrik tesisatında kullanılacak ucuz malzemeler çok ciddi sorunlara meydan verebilir.

Onun için elektrik tesisat malzemesi alırken malzemenin uluslararası standartta uygun olması gerekmektedir. Kullanılacak ucuz malzeme hem zamandan hem de iletilen enerjiden düşük verim alınması demektir.

Ülkemizde birçok elektrik tesisat malzemeleri firmaları vardır. Bu firmalar yönetmeliklere uygun üretim yapmaktadır. Elektrik işi şakaya gelmez.

Onun için hem kaliteli malzeme kullanmak hem de kaliteli işçilik yapmak gerekmektedir. Malzemenin haricinde tesisatın yapımı ile alakalı çok sayıda taahhüt firması vardır.

Elektrik tesisat malzemeleri isimlerinden bazıları şunlardır. Kablo, priz, pano vs. Bu malzemelerin tam bir uyum içerisinde düzgün yapılması elzemdir. Sistemde yapılacak en küçük hata tüm sistemin çökmesine neden olabilir.

Elektrik tesisatı için öncelikle elektrik panosunun yapılması gerekir. Bu pano ana kontrol ünitesini oluşturur. Pano bir yönetici konumunda tüm tesisatı yönlendirir.

Bu panoya bağlı olarak yapının diğer kısımlarına kablo döşemesi yapılır. Ülkemizin en iyi kablo ve pano firmalarına https://www.laraelektrikci.com/ üzerinden ulaşabilirsiniz. Kablo döşemesinin ardından diğer ekipmanlar devreye girer.

Yapının ara unsurlarına çekilen kablolar vasıtası ile tüm notlara elektrik tesisatı ulaşır.

Tüm bu sistem tam bir uyum içerisinde çalışır. Ayrıca bu sistemin güvenliği için sigorta sistemi bulunur. Bu sistem akımdaki herhangi bir problemden dolayı oluşabilecek hataların önüne geçer ve sistemi kapatır.

Bu sistem güvenliğimiz için çok önemlidir. Olası patlamaların ve yangınların önüne geçmeyi sağlamak ana görevidir.

Yapının tüm noktalarına elektriğin ulaşması için öncelikle plan dâhilinde kanalların açılması ve boruların yerleştirilmesi gerekmektedir. Ardından Buat yuvalarının ve kablo kasalarının montajı yapılmalıdır.

Bu işlemin ardından kablo çekimi işlemi uygulanır. Kablo çekiminin ardından klemens bağlantı işlemi gerçekleştirilir. Tüm bu işlemlere müteakip anahtar ve prizlerin montajına başlanır ve elektrik tesisatı işlemi gerçekleşir.

Bu işlemler tam profesyonel ekipler ile yapılmalıdır.

Ayrıca elektrik tesisatında kullanılan malzemelerin enerji verimliliği üst düzeyde olmalıdır. Tesisatta kullanılacak malzemelerin verimli olması demek hem enerji tasarrufu sağlar hem de sistemin sağlıklı çalışması sağlar.

Malzeme kalitesi tesisatın ömrünü de belirler. Malzeme kaliteli olursa tesisat daha uzun süre sağlıklı çalışacaktır. Kullanılacak malzeme ucuz ve kalitesiz olursa sistem kısa sürede özelliğini kaybetmeye başlayacak ve uzun vadede daha çok masrafa yol açacaktır.

Elektrik Malzemeleri Kampanyası

(web sitemizi sosyal medya sayfanızda, bloğunuzda veya web sayfanızda paylaşın %30 İndirim kazanın)

Antalya Elektrikçi Çalışma Saatleri

(Elektrikçi Ustalarımız Acil arızalar İçin 7/24 Hizmet Vermektedir)

Diğer Faaliyetlerimiz İçin Çalışma Saatler: Pazartesi’den  Cumartesi’ye 09:00 – 18:00 Arası

Antalya Elektrikçi Çözüm Ortakları:

Alçı ve Boya Uygulamaları ,                      Mobilya Uygulamaları ,       Pimapen ve Cam Uygulamaları

Bilişim ve Teknoloji Uygulamaları          https://www.antalyaelektrikcim.xyz/  https://www.nobetcielektrik.com/

————————————TEŞEKKÜR EDERİZ————————————

Değerli müşterimiz,

Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Düşünceleriniz bizim için çok önemli..

Eğer hizmetimizde herhangi bir aksaklık gördüyseniz, bu durumu düzeltebilmemiz için bizlere bilgi verebilirseniz mutlu oluruz.

Çözemeyeceğimiz hiçbir problem olmadığına inanıyoruz. Hem sizlerin hem de bizlerin mutlu olarak hatırlaması bizim için çok önemli

Antalya Elektrikcim