Salon Tadilatı

salon tadilatı

Salon Tadilatı

Zamanımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz alanların başında gelen salonlar, bizi dinlendiren, keyifli vakitler geçirdiğimiz ve misafirlerimizi ağırladığımız, evimizin en büyük, en göz alıcı odasıdır. Salonlarda duvarların ve parkelerin rengi, görsellik ve hoş görünürlük açısından oldukça önemlidir.

Küçük salonlarda açık renkler tercih edilirken; daha büyük salona sahip kişiler, bazı duvarlarda koyu renkler kullanarak oluşturduğu havaya renk katmaktadırlar. Böyle durumlarda, fuşya, mor veya lacivert gibi tonlar tercih edilerek salona vurgu yapabilirsiniz. Koyu renk olan duvarın üzerine dekoratif raflar kullanarak odak noktanızı oraya çekip, şık ve göz alıcı bölümler oluşturabilirsin. Dekorasyonda kartonpiyerler ve duvar kağıtları da oldukça tercih edilen ürünler arasındadır.

Salon Tadilatı Aşamaları

Salon Tadilatında Yıkım

Tadilat işine başlamadan önce, evde birleştirmek istediğiniz odalar var mı? Herhangi bir odanın kapısını ördürüp, başka bir duvara açtırmanız işlevselliği arttırır mı? Açık mutfak kullanmak hayatınızı kolaylaştırır mı? Belki de yatak odanıza, banyoya açılan bir kapı yaptırmak isteyebilirsiniz. Bunları iyice gözden geçirip, evde nerede yıkım yapılacağına karar verdikten sonra ekibimiz işe koyulabilir.

Salon Tadilatında Tesisat

Mevcut elektrik sisteminde yenilik yapmayı düşünüyor musunuz? Ya da yerlerde dolanan metrelerce uzunluktaki kabloların görüntüsünden sıkıldınız mı? Mobilyalarınıza ve duvarlarınıza uygun aydınlatma seçenekleri konusunda da sizlere yardımcı olabiliriz.

Salon Tadilatında Alçı, Kartonpiyer ve Boya

Duvarların ihtiyacı olan yerlerine alçı yapılır. Kartonpiyer ile tavanlarınızı, mevcut kirişleri ise köşebent kartonpiyer ile süsleyebilirsiniz. Dilediğiniz yerlere nişler uygulayabilirsiniz.

Salon Tadilatında Aydınlatma

Salon aydınlatma yönteminiz, gerek işlevsel olarak gerekse yaptığınız dekorasyonun etkisini artırıcı ya da azaltıcı etkisinden dolayı oldukça önemlidir. İhtiyacınıza uygun salon aydınlatma modelleri ile oturma odanızda yepyeni bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Salon Aydınlatma Çeşitleri

Doğru aydınlatılmış bir oturma odası, üç farklı amaçlı aydınlatma türüne sahip olmalıdır. Bunlar; ortam aydınlatması, görev aydınlatması ve vurgu aydınlatmasıdır. Bu salon aydınlatma çeşitleri günün farklı zamanlarında farklı amaçlar için kullanılır.

1. Salon Tadilatında Ortam Aydınlatması

Tavandan yapılan genel aydınlatmaya ortam aydınlatması denilmektedir. Oturma odasında, ortam aydınlatması için genellikle tavan lambası ve avize gibi sarkıt aydınlatmalar kullanılmaktadır. Bazı oturma odalarının tavanlarında elektrik altyapısı bulunmaz veya elektrik kabloları alakasız noktalardan çıkarılmıştır. Eğer salonunuz bol doğal ışık alıyorsa tavan aydınlatmasına ihtiyacınız olmayabilir. Ancak, karanlık bir salona sahipseniz, kablolarınızı doğru yerlere çekebilir veya dekoratif zincirler ile avizenizi istediğiniz noktaya asabiliriz. Tavan aydınlatmalarına alternatif olarak lambader gibi yerden aydınlatma modellerini de tercih edebilirsiniz.

2. Salon Tadilatında Görev Aydınlatması

Görev aydınlatması, ışığı belli bir alana yönlendirerek salon içerisinde özel amaçlı bir aydınlatma sağlar. Masa ve sehpa üzerine konulan aydınlatmalar veya ayaklı aydınlatmalar görev aydınlatmalarına örnek olarak verilebilir. Ortam aydınlatmasının yetersiz kaldığı durumlarda; örneğin kitap okurken, yemek yerken veya mutfakta çalışırken ekstra ışığa ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumlarda abajur ve spotlar, görev aydınlatması olarak ihtiyacınızı karşılayabilir. Genel aydınlatmaya ekleyeceğiniz bu aydınlatma armatürleri, işlevselliğin ötesinde mekana katacağı görsel etki ve ambiyans açısından da oturma odası dekorasyonunun önemli parçaları olacaktır.

3. Salon Tadilatında Vurgu Aydınlatması

Vurgu aydınlatmaları, adından da anlaşılacağı üzere mekan içerisinde vurgulamak istediğiniz özel aksesuarları, sanat eserlerini ve mimari detayları ön plana çıkarmak amaçlı yapılan dekoratif aydınlatmalardır. Vurgu aydınlatması olarak genellikle LED ve spot aydınlatmalar kullanılır. Duvar içerisindeki nişlere, bir panel arkasına veya duvar köşelerine yerleştireceğiniz aydınlatma elemanları ile salonunuzda ilgi çekici alanlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca, genellikle sıcak renklerde ve düşük seviyeli olan bu aydınlatma modeli ile akşamları oturma odanızda rahatlatıcı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

 

Antalya Elektrikçi Hizmetleri:

Elektrik tesisat yenileme,  Anahtar teslim tadilat, 7/24 elektrik arıza, Avize montaj,      Elektrik panosu tamir ve bakım, LED aydınlatma, Aydınlatma, Aydınlatma dekorasyonu,
Elektrik arıza ve Tadilat, Elektrikli ev aletleri Montajı,  Kablolama, Montaj işleri,
Elektrik panosu montajı, Güç artırımı, Devre kesiciler ve sigortaların montaj, Sensörler, 
Tavan vantilatörleri ve Avizelerin sabitlenmesi, Garaj ve Otopark Aydınlatma, 
Dış Aydınlatma Projeleri, Kapı Açma Sistemleri, Garaj Kapı kabloları, Bahçe lambaları ve çevre aydınlatma, Açık ve Kapalı dekoratif özel aydınlatma, Elektrik prizleri ve dimmer anahtarlarının montajı, LED Aydınlatma, Ani Isıtıcıların montajı (şofben, termosifon),
inter hattı kontrolleri arıza ve değişimi.

Antalya Elektrikçi Hizmet bölgeleri:

Antalya’nın Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı ilçeleri ve tüm mahallelerine (Acil Elektrik Arızaları İçin 7/24 Elektrik Arıza Servisi Hizmetimiz) vardır.

Diğer hizmetlerimiz mesai günleri ve saatlerindedir.

Antalya Elektrikçi Çözüm Ortaklarımız:

Boya ve Alçı Uygulamaları      https://www.laraelektrikariza.xyz/

Mobilya Uygulamaları              https://www.nobetcielektrik.com/

Pimapen ve Cam Uygulamaları     https://www.antalyaelektrikcim.xyz/   

Bilişim ve Teknoloji Uygulamaları 

————————————TEŞEKKÜR EDERİZ————————————

Değerli müşterimiz,

Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Düşünceleriniz bizim için çok önemli.

Eğer hizmetimizde herhangi bir aksaklık gördüyseniz, bu durumu düzeltebilmemiz için bizlere bilgi verebilirseniz mutlu oluruz.

Çözemeyeceğimiz hiçbir problem olmadığına inanıyoruz. Hem sizlerin hem de bizlerin mutlu olarak hatırlaması bizim için çok önemli.

Dilediğiniz zaman 05368552004 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Antalya Elektrikcim