Teknoloji

teknoloji

Teknolojide Lara Elektrikçi

Artık günümüzde LED aydınlatmalar, ev ve işyerlerinden alışveriş merkezlerine, otel ve restoranlardan plazalara, fabrikalardan hastanelere ve hatta sokak aydınlatmalarına kadar hayatın hemen her alanında kendine yer buluyor.

Teknolojide Kalite Ve Güvenlik

Kalite ve emniyet, Lara Elektrikçi’nin bel kemiğini oluşturur. Güvenilir bir elektrik şirketi olarak, kalitenin tüm süreçlerimizin ana unsuru olduğunu bilerek, müşteri odaklı yaklaşımı benimsiyoruz. Modern tasarım ile en yüksek kalitede aydınlatma armatürü, ürün güvenliği ve performans özelliklerinin kullanımının önünü açacak şekilde hizmet veriyoruz.

Aydınlatma Teknolojisinin Gelişimi

Teknolojinin ortaya koyduğu en büyük aydınlatma araçlarından biri olan ampulün icat edilmesinin üzerinden yaklaşık 150 yılı aşkın bir zaman geçti. Oluşan elektrik akımının geçişine direnç gösteren elektrik tellerinin yanması yöntemiyle ışık üreten ampulün ürettiği enerjinin yüzde 93’ü boşa giderek kızılötesi ışınıma dönüşmektedir. Bu nedenle gelişen teknoloji ile birlikte enerjinin daha verimli kullanılabilmesine olanak sağlayan alternatif çözümlere ihtiyaç duyulmuştur.

Uygulanan alternatif yöntemlerin en önemlisi, işleyişi basit bir temele dayanan flüoresan lambalardır. Bu yöntemde lamba içindeki gazın çevresinde dolaşan elektrik akımı, gazı harekete geçiyor ve ışık üretiliyor. Ampulle kıyaslandığında daha uzun ömürlü olan flüoresan, 6.000 saat dayanırken enerjinin yüzde 25’ini ışığa çevirebilmektedir. Bir asırdır temel mantığı değişmeyen aydınlatma teknolojileri artık enerji tasarrufu sağlayan ampuller, flüoresanlar, lazerli halojen lambalar ve LED teknolojisiyle gelişmiş ve bu çözümler birçok alanda kullanıma girmiştir.

Teknolojide LED Aydınlatma

LED (Light Emitting Diode) ‘ışık saçan diyot’ anlamına gelir. Çok sayıda diyotun seri paralel guruplar halinde birleştirilmesiyle oluşturulan, yüksek ışık veren LED aydınlatma sistemleri her geçen gün daha yaygın biçimde kullanılmaktadır. Birkaç tipte üretilen LED’ler birleştirilerek veya tek tek kullanılarak çok canlı ve parlak renklere sahip aydınlatma elemanları üretilmektedir. Kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, yeşil2, mavi ve beyaz renklerde üretildikleri gibi, her LED chip bir renkli veya üç renkli (RGB) olarak da üretilebilirler.

Son zamanlarda aydınlatma teknolojisindeki ilerlemeler sayesinde birçok yerde kullanılan LED aydınlatma sistemleri, ışık etkisiyle farklı atmosferler yaratarak, yenilikçi ve çağın ötesinde çözümler sunmaktadır. Mavi, yeşil, kırmızı, amber ve beyaz renk seçenekleri ile tasarım dünyasına sunulmuş olan, uzun ömürlü, dayanıklı ve kolay uygulanabilir LED Aydınlatma Sistemleri, mimarlara ve aydınlatma tasarımcılarına yaratıcı fikirlerini gerçekleştirme imkânı veriyor.

Şehirler neden ve nasıl akıllı olabilir?

Akıllı şehir son zamanlarda sık sık duyuluyor, ama bizim için ne anlama geliyor? Öncelikle belirtelim; evet Instagram gibi favori uygulamalarınızda gezinmek için Wi-Fi’ya bağlanabilirsiniz. Fakat bundan fazlası var. Dev metropollerin yönetimi akıllı şehir uygulamalarıyla mümkün oluyor. Aslında, kaynaklar kısıtlı olduğu için bu kaçınılmaz. İnsanlık olarak, hayatta kalmak için zekice çözümler bulmamız gerekiyor. Nüfusun artması bizi daha yaratıcı olmaya zorluyor. Bu nedenle büyük verileri izleyip kaynakların ve enerjinin verimli bir şekilde kullanılmasını yönetmek için ICT (Bilgi ve İletişim Teknolojisi) ve IoT’yi (Nesnelerin İnterneti) birleştirmemiz gerekir. Bununla birlikte, bu teknoloji uygulamalar aracılığıyla yardımcı faydaların da entegrasyonunu sağlayan gelişmiş ağ sistemlerini de kullanmaktadır.

Antalya Elektrikçi Hizmetleri:

Elektrik tesisat yenileme,  Anahtar teslim tadilat, 7/24 elektrik arıza, Avize montaj,      Elektrik panosu tamir ve bakım, LED aydınlatma, Aydınlatma, Aydınlatma dekorasyonu,
Elektrik arıza ve Tadilat, Elektrikli ev aletleri Montajı,  Kablolama, Montaj işleri,
Elektrik panosu montajı, Güç artırımı, Devre kesiciler ve sigortaların montaj, Sensörler, 
Tavan vantilatörleri ve Avizelerin sabitlenmesi, Garaj ve Otopark Aydınlatma, 
Dış Aydınlatma Projeleri, Kapı Açma Sistemleri, Garaj Kapı kabloları, Bahçe lambaları ve çevre aydınlatma, Açık ve Kapalı dekoratif özel aydınlatma, Elektrik prizleri ve dimmer anahtarlarının montajı, LED Aydınlatma, Ani Isıtıcıların montajı (şofben, termosifon),
inter hattı kontrolleri arıza ve değişimi.

Antalya Elektrikçi Hizmet bölgeleri:

Antalya’nın Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı ilçeleri ve tüm mahallelerine (Acil Elektrik Arızaları İçin 7/24 Elektrik Arıza Servisi Hizmetimiz) vardır.

Diğer hizmetlerimiz mesai günleri ve saatlerindedir.

Antalya Elektrikçi Çözüm Ortaklarımız:

Boya ve Alçı Uygulamaları      https://www.laraelektrikariza.xyz/

Mobilya Uygulamaları              https://www.nobetcielektrik.com/

Pimapen ve Cam Uygulamaları     https://www.antalyaelektrikcim.xyz/   

Bilişim ve Teknoloji Uygulamaları 

————————————TEŞEKKÜR EDERİZ————————————

Değerli müşterimiz,

Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Düşünceleriniz bizim için çok önemli.

Eğer hizmetimizde herhangi bir aksaklık gördüyseniz, bu durumu düzeltebilmemiz için bizlere bilgi verebilirseniz mutlu oluruz.

Çözemeyeceğimiz hiçbir problem olmadığına inanıyoruz. Hem sizlerin hem de bizlerin mutlu olarak hatırlaması bizim için çok önemli.

Dilediğiniz zaman 05368552004 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Antalya Elektrikcim