Mutfak Tadilatı

mutfak tadilatı

Mutfak Tadilatı

Ülkemizde artan konut ihtiyacını karşılamak için birbiri ile aynı çok katlı ve daireli toplu konut yapımı hızla devam etmektedir. Yapılan araştırmalar konut sakinlerinin sıradan malzemeler ve birbiri ile aynı olan mutfaklarını ilginç olmayan, sıkıcı, yetersiz, kendilerini yansıtmayan mekanlar olduğunu ve kullanıcıların yaklaşık üçte birinin eski mutfaklarını tadilat ile kendi karakterlerini yansıtacak ve daha işlevsel mekanlara dönüştürdüklerini ortaya koymuştur.

Sıkıcı ve yetersiz bir mutfakta sizi yansıtmayan bir mekanda zamanınızın çoğunu geçirmek istemiyorsanız bizi arama vaktiniz gelmiş demektir. Doğru planlamayla yapılan mutfak tadilatı bireysel istekleriniz ve kullanım amacınız göz önüne alınarak yapılmalıdır. Bu yapılan mutfak yenileme işleminin sizde yaratacağı memnuniyeti arttıracaktır.

Mutfak Büyütme – Genişletme

Günümüzde büyük şehirlerin en büyük sıkıntılarından biri de metrekarenin yetersizliğidir. Metrekaredeki bu sıkıntıdan dolayı genelde mutfaklar daha da ufak, düzensiz ve kullanışlı olmaktan çok uzak şekilde yapılmaktadır. Bu yüzden ailenizle en çok zamanı paylaştığınız mutfağınız aslında işlevini yerine getiremez bir duruma geliyor.

Bu gibi şikayetiniz varsa ücretsiz olarak keşfe gelebilir, kararınız doğrultusunda; bir duvarı kaldırıp salonla mutfağınızı birleştirebilir ya da balkon kapatma ile mutfağınız ile balkonu birleştirerek genişleme sağlayabiliriz. Böylece dar ve kullanışsız bir mutfaktan kurtulup ferah ve size özel bir mutfağa kavuşabilirsiniz.

Mutfak Tadilatı Nasıl Yapılır?

Mutfaklarda yapılacak bakım onarım ve değişim uygulamaları çok çeşitlilik gösterse de genel olarak 4 kısımda ele alınabilir. Mutfağınızda yapılacak olan işlemler çok çeşitlilik göstermektedir. Fakat genel olarak bakarsak;

Mutfak Tadilatında Dolapları Yenileme

Mutfak dolapları ile ilgili en çok şikayet edilen konuların başında depolama kapasitesi, kullanım zorluğu ve boyutları, ikinci olarak da rengi ve malzeme kalitesi olduğu tespit edilmiştir. Mutfak tezgahları ile ilgili en çok şikayet edilen konular ise yüksekliği ve temizlenme zorluğudur.

Mutfak tadilatı planlaması yapılırken kullanacak olan kişilerin fiziki özellikleri, yaratılacak depolama alanlarının yeterliliği, mutfak dolaplarının işlevselliği göz önünde tutulur. Ayrıca tezgah kullanımı da çok önemlidir.

Mutfak Tadilatında Taban Döşeme Uygulamaları

Zeminde yapılacak değişiklik çoğu zaman maliyetten kaçınmak için düşünülmez fakat yeni yapılmış dolapları tabandan ayrı düşünmemek gereklidir. Mutfağınızı yenilerken ön plana çıkarak en önemli unsurlardan biri zeminde yapılacak döşeme işlemleridir.

Mutfak Tadilatında Duvar Uygulamaları

Mutfak dekorasyonunda en dikkat edilmesi gereken konulardan biri duvar taban tavan ilişkisidir. Kullanılacak malzeme ve renkler mekanda yaratacak etkiyi belirlemektedir. Hatalı renklerde veya hatalı malzemelerle yapılan bir mutfak tadilatı etkileyicilik anlamında harcayacağınız emeğinizin boşa gitmesine yol açabilir.

Mutfak dekorasyonu yapılırken duvarlarda alçı ve boya uygulamalarının yanında seramik, duvar kağıdı, doğal taş vb. malzemeler kullanılabilir.

Mutfak Tadilatında Sıhhi Tesisat ve Elektrik Uygulamaları

Eski borular mutlaka yenilenmeli ve uzun süreli kullanıma dayanacak şekilde plastik borularla değiştirilmelidir.

Mutfak tadilatında aydınlatma ürünlerinin bağlantısından önce elektrik tesisatının teknisyen tarafından incelenmesi, tehlikelerin önüne geçecektir. Avize, spot gibi aydınlatma ürünlerinin montajı sırasında bağlantıların doğru yapılamaması kısa devrelere neden olabilir, bu durumda mutfaktaki ve evin diğer bölümlerindeki elektrikli cihazlar zarar görebilir. Öncelik, hata kabul etmeyen elektrik işinin sağlama alınmasıdır.

Mutfak Tadilatında Aydınlatma

Mutfaktaki genel aydınlatma netlik için beyaz olmalıdır. Mutfakta doğrama, karıştırma, yemek tarifini okuma gibi işlerin yanında, yemek yemek, fırında pişen yemeği kontrol etmek net ışık gerektiren durumlardır. Loş ışık, farklı renkte ışık ya da yetersiz ışık kullanımı tüm bunları kısıtlar.

Mutfağın genel aydınlatması ne kadar net olursa olsun, siz tezgaha döndüğünüzde ışığınız bir miktar azalacaktır. Bu durumda tezgah üstü spot uygulamaları, kaybettiğiniz ışığı fazlasıyla geri kazandırır. Mutfak dolaplarının zeminlerine kolayca monte edilebilen spot uygulamasında spot yuvalarına tasarruflu LED ampuller takılabilir ve sağlıklı bir çalışma ortamı yaratılabilir.

Mutfaklarda Aydınlatma Önerileri

  • Dekoratif renkli spot aydınlatmalar camlı dolaplarda kullanılabilir.
  • Küçük mutfaklarda avize yerine spot ışıklar kullanmak mutfağın daha büyük görünmesini sağlar.
  • Pencere sayısı az olan mutfaklarda avize yerine spot ışık kullanmak ve gün ışığı renkli ışık yayan tasarruflu LED ampuller kullanarak gün içinde de aydınlatma yapılabilir.
  • Dekoratif LED armatürler modern ve geniş mutfaklarda genel aydınlatmada avize yerine tercih edilebilir ve şık bir görünüm elde edilebilir.
  • Mutfak masası üzerinde sarkıt avize kullanarak dekorasyon tamamlanabilir.
  • Yüksek tavanlı mutfaklarda sarkıt avizeler, alçak tavanlı mutfaklarda kısa bir avize ya da spot aydınlatmalar kullanılmalıdır.

Antalya Elektrikçi Hizmetleri:

Elektrik tesisat yenileme,  Anahtar teslim tadilat, 7/24 elektrik arıza, Avize montaj,      Elektrik panosu tamir ve bakım, LED aydınlatma, Aydınlatma, Aydınlatma dekorasyonu,
Elektrik arıza ve Tadilat, Elektrikli ev aletleri Montajı,  Kablolama, Montaj işleri,
Elektrik panosu montajı, Güç artırımı, Devre kesiciler ve sigortaların montaj, Sensörler, 
Tavan vantilatörleri ve Avizelerin sabitlenmesi, Garaj ve Otopark Aydınlatma, 
Dış Aydınlatma Projeleri, Kapı Açma Sistemleri, Garaj Kapı kabloları, Bahçe lambaları ve çevre aydınlatma, Açık ve Kapalı dekoratif özel aydınlatma, Elektrik prizleri ve dimmer anahtarlarının montajı, LED Aydınlatma, Ani Isıtıcıların montajı (şofben, termosifon),
inter hattı kontrolleri arıza ve değişimi.

Antalya Elektrikçi Hizmet bölgeleri:

Antalya’nın Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı ilçeleri ve tüm mahallelerine (Acil Elektrik Arızaları İçin 7/24 Elektrik Arıza Servisi Hizmetimiz) vardır.

Diğer hizmetlerimiz mesai günleri ve saatlerindedir.

Antalya Elektrikçi Çözüm Ortaklarımız:

Boya ve Alçı Uygulamaları      https://www.laraelektrikariza.xyz/

Mobilya Uygulamaları              https://www.nobetcielektrik.com/

Pimapen ve Cam Uygulamaları     https://www.antalyaelektrikcim.xyz/   

Bilişim ve Teknoloji Uygulamaları 

————————————TEŞEKKÜR EDERİZ————————————

Değerli müşterimiz,

Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Düşünceleriniz bizim için çok önemli.

Eğer hizmetimizde herhangi bir aksaklık gördüyseniz, bu durumu düzeltebilmemiz için bizlere bilgi verebilirseniz mutlu oluruz.

Çözemeyeceğimiz hiçbir problem olmadığına inanıyoruz. Hem sizlerin hem de bizlerin mutlu olarak hatırlaması bizim için çok önemli.

Dilediğiniz zaman 05368552004 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Antalya Elektrikcim